2009

Ukončení školního roku – pohádková cesta

Místo konání: Ze zahrady MŠ, kolem topolů, sokolovny a vesnicí zpět do MŠ.
Termín: 30.6.2009
Účast: 35 dětí s doprovodem, celkem asi 70 lidí

Popis: Děti se vydaly i s rodiči na pohádkovou cestu za vílou, čarodějem, hastrmanem, loupežníkem, duchem a jinými strašidly. U každé bytosti si splnily úkol a dostaly do pytlíčku nějakou sladkost. V cíli se pak všichni sešli, opekli párek, rozloučili se a rozutekli na prázdniny.

Foto: Ukončení školního roku – pohádková cesta


1. ročník Jízdy na čemkoliv

Místo konání: Od točny autobusu, po nové silnici až na zahrádky u Smolků. Délka trati asi 700 metrů.
Termín: 28.9.2009
Účast: 60 závodníků na čemkoliv plus bohatý rodinný doprovod, celkem cca 250 lidí

Popis: Na startu se sešla spousta dětí převážně na kolech, ti starší i na kolečkových bruslích a ti nejmenší na odrážedlech. Se startovními čísly pak překonávaly různé překážky a plnily úkoly. V cíli na každého čekal balíček kříd, takže nově udělanou asfaltovou cestu mohly děti krásně pomalovat. Čekaly tu na ně atrakce zdarma - skákací hrad, obrovská skluzavka, trampolína i kůň, který je vozil. Spolu s rodiči si mohly zasoutěžit v jízdě s kolečky.

Napsali o nás: Prostějovský deník 9.10.2009
Jízda na čemkoliv 2009

Foto: 1. ročník Jízdy na čemkoliv


Dýňová slavnost na sv. Martina

Místo konání: Z konce ulice Vrbí, kolem hospody U Floriánka až před kapli
Termín: 11.11.2009
Účast: 180 lidí

Popis: Na konci ulice Vrbí čekal na účastníky s lampiony sv. Martin se svým koněm, Paní Podzim a Paní Zima. Společně se pak vydali na cestu přes vesnici, okolo nazdobených dýní podél cesty. Před OÚ děti dostaly od Paní Podzim perníkové medaile, před kostelem pak na všechny čekalo občerstvení.

Foto: Dýňová slavnost na sv. Martina


Zpívání u stromečku

Místo konání: Prostranství před OÚ
Termín: 19.12.2009
Účast: 140 lidí

Popis: V -10 st. C jsme se sešli, abychom se podívali na Živý Betlém v podání dětí z MŠ a popřáli si krásné svátky. Rodiče si měli možnost koupit perníčky, svícny, punč i svařák. Děti zase mohly napsat a nakreslit svá přání Ježíškovi a dostat na ně razítko Ježíškovi pošty. Společně s rodiči pak vyráběly vánoční řetěz, kterým ozdobily obecní vánoční stromeček.

Foto: Zpívání u stromečku