2011

1. ročník Novoročního výšlapu
Místo konání: Sraz před Obecním úřadem, cílem byla myslivecká střelnice, délka trasy 4,5 km
Termín: 1.1.2011
Účast: cca 90 lidí

Popis: Akci pořádal OÚ Ivaň spolu s občanským sdružením Eywan 2010, Mysliveckým sdružením, Sborem dobrovolných hasičů a TJ Sokol Ivaň. Sraz účastníků byl ve 13.30, kolem 15 hod dorazili účastníci do myslivecké střelnice, kde na ně čekalo bezplatné občerstvení (čaj, grog, klobásy na opékání atd.). V 16 hod akci zakončil slavnostní ohňostroj. Lidé se zapisovali do knihy účastníků, fotil se nejstarší a nejmladší účastník. Eywan 2010 zajišťoval grog, vybíral ohňostroj a pořizoval fotodokumentaci.

Napsali o nás: Prostějovský deník 14.1.2011
Novoroční výšlap 2011

Foto: 1. ročník Novoročního výšlapu

Indiánské odpoledne

Místo konání: Hřiště

Termín: 29.5.2011

Účast: cca 150 dětí plus doprovod

 

Popis: Indiánská prérie se třemi týpí na ivaňském hřišti zažila bojování malých indiánů na Indiánské stezce zdatnosti – s mapou a měšcem získávali zlaté kamínky za střílení z luku, hod tomahawkem, hod medicinbalem, lezení po provazovém žebříku, opičí běh, hod na bizona, skákání žabáka, přejití kladiny s překážkami, lezení po lanech mezi tyčemi branky a jízdě na koni. Ty pak proměňovali zpátky v Jarmarku za spoustu krásných drobností. Na jednoho z nich tu čekal i Zlatý poklad! Tvořivé dílny – malování na tělo, malování měšců a výroba čelenek – krásně pomáhaly dotvářet indiánskou atmosféru. Krom toho se děti mohly svést na 30 metrů dlouhé lanovce či Husky psím spřežení. Každý si mohl vyzkoušet i bubnování na etnické bubínky, střelbu ze vzduchovky nebo vidět ukázku hasičského zásahu či tři taneční vystoupení. Krásné odpoledne vyvrcholilo zapálením ohně náčelníkem Orlí pero a tancem Sivých holubic. Akce se pořádala za finanční podpory Olomouckého kraje.

 Logo Olomouckého kraje

Napsali o nás: Pozvánka Prostějovský deník 27.5.2011, Prostějovský deník 8.6.2011

  Pozvánka na Indiánské odpoledne 2011  Indiánské odpoledne 2011  

 Foto: Indiánské odpoledne

3.ročník Jízdy na čemkoliv

Místo konání: Od točny autobusu, po nové silnici až na hřiště. Délka tratě asi 1 km.
Termín: 3.9.2011
Účast: 80 závodníků na čemkoliv

Popis: Přesně na 80 opravdových startovních čísel jsme napsali jména malých i mladých závodníků a pustili je ke startu. Na trať plnou překážek (slalomy, podjezdy, lavice, tunel, houpačka a další) vyrazili nejčastěji na kolech, bruslích, ale i koloběžkách a odrážedlech. Někteří si je moc krásně vyzdobili! Závodilo se ve 3 kategoriích (0-6 let, 6-10 let, 10 a více let) a nejrychlejší čas – 3 minuty – se bude už jen těžko překonávat! V cíli na každého čekal „klaunův červený nos“ a plno atrakcí zdarma – skákací hrad a skuzavka, obrovská trampolína, hasiči s lanovkou, John Deere, kombajn i pár veteránů. Nechyběly soutěže – již tradiční závod s kolečky, obalování mumií, pití metr dlouhým brčkem a foukání pěny. Sportovní odpoledne uzavřel seskok 3 parašutistů. Večer pak patřil diskotéce DJ Atoma.

Napsali o nás: Pozvánka Prostějovský deník 2.9.2011, Prostějovský deník 5.9.2011, Prostějovský Týden 7.9.2011, Přerovský a Hranický deník 5.9.2011

Pozvánka na 3. ročník Jízdy na čemkoliv  3. ročník Jízdy na čemkoliv  3. ročník Jízdy na čemkoliv  3. ročník Jízdy na čemkoliv

Foto: 3. ročník Jízdy na čemkoliv 

Zpívání, rozsvícení a mikulášování

Místo konání: Prostranství před OÚ
Termín: 4.12.2011
Účast: cca 120 lidí

Popis: Druhou adventní neděli jsme se v hojném počtu sešli, abychom do Ivaně přivolali Vánoce,  rozsvítili vánoční strom a děti, aby si vyzpívaly svou mikulášskou nadílku. V nezvykle teplém počasí jsme po vystoupení našich dětí z MŠ odpočítali rozsvícení stromečku a poslechli si koncert na flétnu dětí již školou povinných. Nechyběla ježíškova pošta, vyrábění vánočního řetězu ani pouštění skořápkových lodiček po vodě či vánoční hádanka. Nezklamal ani Mikuláš, Čert a Anděl – přišli s plnými krabicemi výslužek a na 50 dětí za básničky odměnili.

Foto: Zpívání, rozsvícení a mikulášování