5. ročník Indiánského odpoledne

Místo konání: Hřiště - ivaňská prérie

Termín: 21.6.2014

Účast: 150 indiánů - účastníků stezky odvahy

Prodej map nebral konce... Bojovníci v indiánském ze širokého okolí zaplavil ivaňskou prérii... Měl to být první letní den, bylo sotva 15 stupňů... Tak by se dalo stručně charakterizovat 5. indiánské odpoledne. Zima bojovníky neodlákala, zlaté kamínky neustále chyběly, Jarmark byl zcela vyprodán... Stezka bojovníka měla novou disciplínu - chytání bizona, některé starší se trošku obměnily, samozřejmě k těžšímu. Ale nešlo jen o zlaté kamínky: mohli jste vidět voltiž na poníkovi i indiánskou čtverylku, salta a skoky skupiny Arboria, namalovat si hrnečky, obrázky, trička nebo si zabubnovat na všechny možné druhy etnických bubínků. Na projížďku ivaňským dostavníkem se stály fronty až do večera, kdy Sivé holubice pak svým tancem zakončily krásné a na zážitky bohaté odpoledne. A to vše se dělo pod třemi týpý a za doprovodu skupiny Záskok. 

Foto: 5. ročník Indiánského odpoledne


III. ivaňský sedmiboj

Místo konání: Hřiště - ivaňský stadion

Termín: 20.9.2014

Účast: 83 sportovců

Letošní sedmiboj provázel kromě standardních a nadstandardních výkonů i boj s počasím. Všude pršelo, jen u nás ne. Nejen malí i velcí sportovci čekali na vyhlášení výsledků. Zdá se, že i déšť sledoval, kdy se rozdají poslední medaile a ceny, uklidí poslední stan a pak se spustil... Ale zpět k výkonům. Startovní pole se nám ustátlilo, disciplíny také a výkony? Každý má možnost se srovnat se svými výsledky v předešlých ročnících (což mnozí činí) a sám pro sebe si říct, jak na tom je. Zdá se, že první místa - zejména v ženské kategorii - mají také stále stejné majitele, což  přináší další výzvu... Ale o místa na stupních vítězů ani tak nejde - JDE O POHYB A AKTIVNĚ STRÁVENÝ ČAS SE SVOU RODINOU VENKU!!!     

Kategorie:

Děti 3-6 let: disciplíny stejné jako loni /26 účastníků/ výsledky zde

Děti 7-9 let: disciplíny stejné jako loni /12 holek + 8 kluků/ výsledky holky zde, kluci zde

Děti 10-12 let: disciplíny stejné jako loni /5 holek + 1 kluk/ výsledky zde

Ženy: disciplíny stejné jako loni, jen činka byla o něco těžší /15 statečných/ výsledky zde

Muži: disciplíny stejné jako loni /16 bojovníků/ výsledky zde

Foto: III. ivaňský sedmiboj

 

Rozsvícení vánočního stromečku s Mikulášem

Místo konání: Prostranství před OÚ

Termín: 30.11.2014

První adventní neděle je časem rozsvícení vánočního stromečku. I my dodržujeme tuto tradici a přdáváme k ní i mikulášskou nadílku. Děti z MŠ Ivaň nám letos odpočítaly rozsvícení stromečku, zazpívali koledy a než si to s nimi Mikuláš s Andělem a případně Čertem "vyřídili", stihly si v dílničce vyrobit andílka z borové šišky, vánoční stromeček z papíru nebo vánoční ozdobu ze včelího vosku. Nachyběl ani Anděl na přání Ježíškovi ani zvonička na ta přání, co se napsat nedají...

Foto: Rozsvícení vánočního stromečku s Mikulášem